Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Małe dziewczynki
Małe dziewczynki
- Nic się nie stało! - zawołała Hermiona, podbiegając, żeby jej pomóc. - Masz... - Stuknęła w złamaną wagę, mówiąc - Reparo.
Dziewczynka nawet jej nie podziękowała, tylko stałą jak wrośnięta w ziemię, patrząc na nich, kiedy ją mijali. Ron zerknął na nią przez ramię.
- Przysięgam, że są coraz mniejsze.

O fenomenie Half-Blood Prince'a
Half-Blood Prince jest książką, która wstrząsnęła wizją i poglądem na temat całej serii, rzeszy czytelników, w tym moim własnym. Świat który narodził się i tworzył przez lata w naszych głowach rozpadł się w momencie śmierci 'wielkiego' Albusa. Rowling uderzyła ze strony, z której nikt się nie spodziewał. Obawiam się, że bardziej przewidywalnym było 'zlikwidowanie' postaci Neville'a bądź Luny czy Remusa, a nawet Rona lub Hermiony niż szanowanego przez wszystkich Dyrektora. Mało tego, Albus został zamordowany z zimną krwią, jakby się mogło zdawać. Zdrada ze strony zaufanego Snape'a zdyskredytowała go również w oczach wielu fanów Mistrza Eliksirów. Najwierniejsi byli po jego stronie nawet po przeczytaniu i do końca wierzyli w jego niewinność. Tak oto pani Rowling po raz kolejny, lecz tym razem do samych podstaw, wstrząsnęła światem Wybrańca, zapewniając sobie tym samym następną porcję niewyobrażalnego rozgłosu. Rozgłosu większego niż po opublikowaniu któregokolwiek z tomów. Nie cichły spekulacje na temat wątków poruszanych w 'Księciu'. Wszyscy potteromaniacy (choć osobiście nie lubię tego słowa) prześcigali się w przewidywaniach co do zakończenia sagi. Wydawało się, że szczególną rolę w kulminacyjnej części 'rowlingowskiej intrygi' odegra postać tajemniczego R.A.B.- a. Okazał się on jednak osobą nie wnoszącą praktycznie żadnych istotnych treści ani do fabuły, ani do rozwiązania. Setki czy tysiące domyśleń krążyło też po uczuciowych obszarach świata magii. Zazwyczaj łączono w pary Rona i Hermionę oraz Lupina i Tonks. Wbrew oczekiwaniom niewiele pogłosek w tej kwestii krążyło na temat głównego bohatera. Powód? Większość czytelników uśmierciło Pottera. Sama autorka w kilku wypowiedziach wyraźnie wskazywała iż okaże się to zgodne z treścią siódmego tomu. "Harry Potter i Śmiertelne Relikwie" przetrzymywane wciąż w Dziale Ksiąg Zakazanych pod niezwykle czujnym okiem pani Pince ujrzą polskie światło w styczniu. Czy wybuchnie nowy 'skandal'? Jak zostaną przyjęte przez polskich fanów, jak przez media? Czy zyska podobny rozgłos do 'Księcia Półkrwi'? Po rozmowach z czytelnikami anglojęzycznej wersji, Deathly Hallows, wielu przyjęło go z niezbyt wielkim entuzjazmem czy wręcz nieskrywanym rozczarowaniem. Cóż 'jeszcze się taki nie urodził który by wszystkim dogodził' (jak to mówią), nawet Rowling. Nie mniej jednak każdy, kto przeczytał sześć części, sięgnie po ostatnią. Tymczasem.... do stycznia!




Nadesłane przez: ana-s
Dodane: sierpień 27 2007 10:40:13
Komentarze
!mniszek_pospolity F
Dodano dnia 16 January 2013 21:18
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 256094
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 1,385
Data rejestracji: 15.12.12
Medale:
Brak
Ja zaliczam się do tych, którzy całkowicie wierzyli w niewinność Severusa Snape'a - domyślałem się nieustannie, że wszystko było zaplanowane i niejako "dogadane" z Albusem...co do Księcia - przeczytałem go chyba z 8 czy 9 razy - jest to mój zdecydowanie ulubiony tom - i wcale nie dlatego, że ginie Dumbledore. Mówiąc szczerze można było się tego spodziewać... w V tomie dowiadujemy się, że Harry musi stanąć do walki sam na sam z Czarnym Panem ( jeden musi zginąć ) - a jak wiemy przeciwnik Harrego bał się tylko dyrektora Hogwartu - w związku z tym, ta postać musiała odejść w kąt, zejść ze sceny, tak aby decydujące starcie rozstrzygnęło się tylko między nimi dwoma - w innym przypadku Albus cały czas ochraniałby Pottera - i potrzeba by 37 a nie 7 tomów do zakończenia serii. Uśmiech
~Anka Potter Always Together F
Dodano dnia 16 July 2014 21:02
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1573
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 330
Data rejestracji: 10.07.14
Medale:
Brak
Świetnie napisane. Ja osobiście po przeczytaniu "Księcia Półkrwi" byłam bardzo rozczarowana Severusem... Uważałam go za najwierniejszego kompana Albusa i nawruconego Śmierciożercę. Dopiero "Insygnia śmierci" utwierdziły mnie w tym, że Snape jednak nie był taki zły. Daję W
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Wybitny Wybitny 40% [4 głosów]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 50% [5 głosów]
Zadowalający Zadowalający 10% [1 głos]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Bou F 05-06-2026 19:33

Wiem wiem, to tak jakby# zobaczyła ducha raven xD
^raven F 04-06-2026 12:22

Duch Zszokowany
~Grande Rodent F 20-05-2026 13:50

No, szkoda, pamiętam, że może te z 10 lat temu czasem wchodziłem tu po szkole coś poczytać, ale konta wtedy nie miałem
~Bou F 17-05-2026 20:25

Ponad 10 lat temu to tu było super, żałuję że zniknęłam
~Bou F 17-05-2026 20:25

Zaglądałam tu czasem bez logowania, szkoda że strona umarła Smutny
~Grande Rodent F 17-05-2026 19:43

Hejka, ja to konta tyle czasu nie mam, mało kto chyba tu teraz zagląda, ale jest chyba adres na discordzie
~Bou F 15-05-2026 00:20

Hejka, powróciłam z zaświatów po 12 latach, ciekawe czy ktoś tutaj jeszcze mnie pamięta xD
~Grande Rodent F 20-03-2026 12:18

Czy Oscary były oglądnięte w tym roku?
~HariPotaPragneCie F 19-02-2026 01:14

Sowa
^raven F 07-01-2026 12:45

Harry New Year Kotecek Czarodziej
^N F 26-12-2025 08:45

Wesołych Świąt! Serce
~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 1314
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 8234
» Data rekordu:
24 May 2026 18:30