Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

PS. Do bobów szczura w piwnicy, to forum naprawdę zdechło Płacze
~Grande Rodent F 17-05-2024 12:28

A co sądzicie o nowym serialu o HP dla HBO Max.
~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 159
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Co podoba Ci się w horgwarckich mundurkach?
Wszystko! Wszystko! 78%[251 głosów]
Zestawienie kolorów; Zestawienie kolorów; 12%[38 głosów]
Krój; Krój; 6%[19 głosów]
Nic mi się nie podoba! Nic mi się nie podoba! 5%[15 głosów]
Głosów ogółem : 323
Drukuj temat · Mundurki
~Cee F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 12:53
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6020
Ostrzeżeń: 0
Postów: 635
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Każdy uczeń Hogwartu musiał nosić w dni nauki mundurek. Dla przypomnienia składał się z białej bluzki, pulowerka, szaty, spódnicy lub spodni oraz krawatu w kolorze domu, do jakiego uczeń należał. Również na szacie była naszywka z herbem każdego domu.
Co sądzicie o tych mundurkach? Podobają się Wam czy coś byście w nich zmienili? A może w szkole mieliście/macie nieco podobne mundurki do tych hogwarckich?
Zapraszam do dyskusji. ;>

Edytowane przez Cee dnia 03-11-2008 17:25
Wyślij prywatną wiadomość
~nencik F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 12:59
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przeciętny Uczeń
Punktów: 171
Ostrzeżeń: 0
Postów: 82
Data rejestracji: 29.09.08
Medale:
Brak

Hogwarckie mundurki mi się podobają. Szczególnie te czarne szaty i tiary xD Jakbym miał w szkole takie mundurki, to bym z chęcią nosił, ale niestety miałem takie niebieskie koszule jakbyśmy pracowali na budowie. Wymyśliliśmy nawet powiedzenia: "Kask na głowa i na budowa!" Rozbawiony Ale na szczęście już nie musimy ich nosić Rozbawiony Wracając do tematy: Mundurki z Hogwartu są cool Uśmiech
__________________
drogi Gościu!! Ty pragnienie, Ja Sprite Rozbawiony
Wyślij prywatną wiadomość
~Yennefer F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 13:04
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1801
Ostrzeżeń: 3
Postów: 503
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Bardzo podobają mi się hogwarckie mundurki. Marzę o tym, żeby i w szkołach takie były. Najbardziej lubię w nich krawaty z kolorami domu. Fajnie by było gdyby w naszych szkołach były podziały na domy i do tego te mundurki... cud, miód i orzeszki xD
__________________
i38.tinypic.com/adj1tv.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 13:11
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hogwarckie mundurki są po prostu zarąbiste!!! U mnie w szkole nie zostały wprowadzone mundurki, bo nie jestem w publicznym gimnazjum Rozbawiony Ale mundurki takie jak w HP to chętnie bym nosiła. Przede wszystkim podobają mi się ich kolory: czerń, biel i kolor domu (niebieski, czerwony, zielony lub żółty). No i podobają mi się krawaty u dziewczyn. Jak trzeba przyjść na galowo, to prawie wszystkie dziewczyn mają krawaty na szyjach w mojej szkole Rozbawiony
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~zakochana04 F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 13:31
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 556
Ostrzeżeń: 0
Postów: 268
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Mundurki w Hogwarcie są extra...żałuje że u nas w szkole nie ma takich...ja mam tylko takie szajskie żakieciki...
www.inna-hermiona.xt.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Isilien F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 13:46
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Książe Półkrwi
Punktów: 2248
Ostrzeżeń: 0
Postów: 244
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

a my chodziaż publiczne gimnazjum mamy mundurki. dziewczyny to i jeszcze jako tako (tuniki) ale chłopcy mają cały zestaw: pulowery, t-shirty, bluzki polo, swetry... beznadzieja.


a co do hogwarckich... ta sama sprawa co mundurki w angielskich szkołach. pewnie niewygodne, człowiek się w tym poci... nie chciałabym chodzic cały czas w spódnicy bluzce i szacie szkolnej a'la hogwart. no i jeszcze krawaty. Bleee: idzie się powiesić. ja wiem, ze czarodziej to se tam popuści tam ściągnie i zaczaruje zaklęciem antypotnym i antyniewygodnym ale dla mugoli takich jak ja takie mundurki to czarna magia w najgorszej postaci. Blahmamy u nas w szkole prawie taki sam ubiór galowy: tunika granatowa, bluzka szkolna(w zamiezreniu kraffcówki biała, w praktyce żółta), krawat szkolny niebieski, z białym paskiem (na szczęście tylko w podstawówce) i spódnica w kartkę błękitno - szarą. jeszzce ta spódnica przejdzie jakos, reszta już nie.NieeCooo

naprawdę, nie lubię mundurków w każdej postaci a takie hogwarckie to już zUo piekielne.Aff...
__________________
Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje.
Nie każdą siłę starość zniszczy,
Korzeni w głębi lód nie skuje.
Z popiołów strzelą znów ogniska
I mrok rozświetlą błyskawice.
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król - tułacz wróci na stolicę.



Uwaga. Drut kolczasty

Edytowane przez Isilien dnia 12-10-2008 15:06
http://www.normalsucks.fora.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
N
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 14:50
Gość

Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Mugol
Punktów: 0
Ostrzeżeń: 0
Postów: 0
Data rejestracji: ...dawno, dawno temu.
Medale:
Brak

Hogwarckie mundurki są super. A w naszej szkole już mundurków nie trzeba nosić. Bo w bodajże kwietniu tego roku Sejm zniósł ten obowiązek. I dyrektor szkoły decyduje. Ale taki Hogwarcki z dumą bym nosił xD.

Zaklęcie antypotne xD? Oj fajnie jak by takie powstało Uśmiech.
Wyślij prywatną wiadomość
!Lady Shadow F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12-10-2008 15:00
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Opiekun Slytherinu
Punktów: 3615
Ostrzeżeń: 0
Postów: 630
Data rejestracji: 27.08.08
Medale:
Brak

Hogwarckie mundurki to mi się podobają gdyż są w miarę jakoś wyglądają nie tak jak ja w Polsce miałam koszmar... ale teraz to i też mam mundurki podobne do Hogwarckich standardów, spódnica lub spodnie, biała koszula, krawacik (w mojej szkole to jest zielony ze złotym xD) no i pulowerek z marynarką i mi tam jakoś pasi.
__________________
"Never put off until tomorrow what you can do the day after tomorrow."
Wyślij prywatną wiadomość
~Irreplaceable_ F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 21:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Minister Magii
Punktów: 2090
Ostrzeżeń: 1
Postów: 394
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal

Kurczę... żebyśmy my takie mieli, to ja przynajmniej bym się cieszyła! ale jak wiemy - to tylko marzenie, ale... no właśnie ;p Fajnie by było... i podział na domy i w_ogóle... Choć zaraz byłaby wojna o haśle - "I tak Slytherin jest najlepszy" .
Zresztą, może i trochę bym oddała, za zmianę tamtejszych mundurków na te, które mają uczniowie Hogwartu i nie kłócą sie, że są głupie czy coś ;]

Edytowane przez Ariana dnia 13-10-2008 22:22
Wyślij prywatną wiadomość
~Villemo_C F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13-10-2008 22:19
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 228
Ostrzeżeń: 0
Postów: 140
Data rejestracji: 13.10.08
Medale:
Brak

Podział na domy w normalnych szkołach był by fajny tak samo jak otrzymywanie punktów... i ich tracenie. I taka wielka biblioteka też by się przydała. I normalna pielęgniarka. No mundurki też są lepsze od tego co ja mam! Koszmar! Mam takie blado niebieskie polo, ze aż strach! Zwisa ze mnie a jest to najmniejszy rozmiar! Zazdroszczę tym w Hogwardzie !! ^^
__________________
,,Otworzył oczy. Snape patrzył na niego z przerażeniem.
-Chroniłeś go, utrzymywałeś tak długo przy życiu tylko po to, by umarł we właściwym momencie?
-To cię szokuje Severusie?' A ilu ludzi umarło na twoich oczach?
-Ostatnio tylko ci, których nie byłem w stanie ocalić - odparł Snape, wstając - Wykorzystałeś mnie.
-To znaczy?
-Szpiegowałem dla ciebie, kłamałem dla ciebie, narażałem dla ciebie życie, a wszystko to robiłem, by zapewnić bezpieczeństwo synowi Lily. A teraz mówisz mi, że hodowałeś go jak prosiaka na rzeż...
- To bardzo wzruszające, Severusie - powiedział z powagą Dumbledore - A więc w końcu dojrzałeś do tego, by przejmować się losem tego chłopca?
-Jego losem? - wykrzyknął Snape. - ExPecto patronum!
Z końca różdżki wystrzeliła srebrna łania. Wylądowała na podłodze, przebiegła przez pokój, i wyskoczyła przez okno. Dumbledore patrzył, aż jej srebrna poświata zniknęła w ciemności, a potem odwrócił się do Snape'a. Oczy miał pełne łez.
-Przez te wszystkie lata?...
-Zawsze. ''
[mp3]http://www.djgarsi.info/wyszukiwarka/index.php/listen/dmpOOUdoWGgzNg==[/mp3]
www.elisabett.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
~Destiny F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 08:23
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Członek Brygady Inkwizycyjnej
Punktów: 519
Ostrzeżeń: 0
Postów: 135
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Hogwarckie mundurki bardzo mi się podobają, ale nie chciałabym, żeby takie wprowadzili w mugolskich szkołach. Są kompletnie niepraktyczne, choć wyglądają świetnie.
Ciekawe, czy uczniom Hogwartu podobają się ich mundurki, czy tak, jak w naszych szkołach- ciągle na nie narzekają?
__________________

Do lata, do lata, do lata piechotą będę szła...

Edytowane przez Destiny dnia 14-10-2008 08:25
Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 08:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Podobają mi się te mundurki. Ale jest jedno 'ale'... dziewczyny miały spódniczki. A sami dobrze wiemy jak szybko rozprzestrzenia się otyłość na świecie. Już zupełnie pomijam Amerykę. I jakaś otyła dziewczyna ma nosić spódniczkę? A jak nie chce? *.* W Hogwarcie nie widziałam takich dziewczyn więc spoko, ale nie bardzo by było dobrze, gdyby te mundurki zagościły w naszych szkołach. [jak juz to ja do Slytherinu! xD]
Wyślij prywatną wiadomość
~Kujonka F
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 11:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Charłak
Punktów: 12
Ostrzeżeń: 0
Postów: 7
Data rejestracji: 08.10.08
Medale:
Brak

Ja uwielbiam hogwarckie mundurki ^^ Strasznie mi się podoba dobór tej całości ^^ To wszystko jest ładnie skompletowane ^^ Chciałabym taki nosić xD
__________________
hogsmeade.pl/tiara,gryffindor,ona.gif
Wyślij prywatną wiadomość
~93asia93 F
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 12:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Przewodniczacy Wizengamotu
Punktów: 1844
Ostrzeżeń: 1
Postów: 300
Data rejestracji: 29.08.08
Medale:
Medal

Ja uwielbiam hogwarckie mundurki ^^ Strasznie mi się podoba dobór tej całości ^^ To wszystko jest ładnie skompletowane ^^ Chciałabym taki nosić

Kujonko, ja również UśmiechUśmiechUśmiech

tak samo jak otrzymywanie punktów... i ich tracenie

W wakacje byłam u mojej chrzestnej matki. Zgadałam się z jej synem, a moim kuzynem, nt właśnie punktów w HP (on również jest fanem). Okazuje się, że w ich szkole uczniom przyznawane są punkty! Mają co prawda Zespół Szkół, ale punkty dostają tylko gimnazjaliści. Każdy nauczyciel może je przyznawać wg własnego uznania, jak w HP... Ja też tak chcę!!!
Edytowane przez 93asia93 dnia 14-10-2008 12:35
http://chomikuj.pl/Mephistopholes Wyślij prywatną wiadomość
~Peepsyble F
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 12:43
Użytkownik

Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Postów: 1,068
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Okazuje się, że w ich szkole uczniom przyznawane są punkty! Mają co prawda Zespół Szkół, ale punkty dostają tylko gimnazjaliści. Każdy nauczyciel może je przyznawać wg własnego uznania, jak w HP... Ja też tak chcę!!!

O ja też! to jest takie fajne... ja też... fajnie by bło, gdyby cos takiego było w naszych szkołach. A gdzie ten twój kuzyn czy kto tam to jest ma tą szkołe? ; p
Wyślij prywatną wiadomość
~Shemya F
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 12:57
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Niewymowny
Punktów: 1628
Ostrzeżeń: 1
Postów: 665
Data rejestracji: 14.09.08
Medale:
Brak

Takie mundurki mi się podobają. Nie wiem co mi się w nich podoba, tak jest i już ; p Jedno mi się nie podoba - spódniczki! x d Przecież w nich nie można normalnie funkcjonować ; p Ale jednak wtedy Hogwarckie straciłyby swój mundurek. A więc podobają mi się, ale sama bym takich nie chciała mieć ; )
__________________
Everything dies
http://shivamix.blogspot.com/ Wyślij prywatną wiadomość
~Bellatrix__Lestrange F
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 14-10-2008 15:08
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 256
Ostrzeżeń: 1
Postów: 79
Data rejestracji: 12.10.08
Medale:
Brak

Nie lubię mundurków w szkołach !
Jednak jeśli musiałabym wybierać, to oczywiście, że wybrałabym mundurek "Hogwardzki" xD

___________________________________
__________________
` Krawat, mocny uścisk dłoni, pewne spojrzenie, łatwy uśmiech.

Edytowane przez Ariana dnia 14-10-2008 15:58
http://portret-aniola.blog.onet.pl Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2008 14:27
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Jak na magiczną szkołę, taką jak Hogwart, mundurki mi się bardzo podobają. Są ładnie skompletowane i jakieś takie... magiczne. Pasujące do Hogwartu. W normalnej szkole jednak nie chciałabym takich nosić.
I jeszcze jedna uwaga:
Okazuje się, że w ich szkole uczniom przyznawane są punkty! Mają co prawda Zespół Szkół, ale punkty dostają tylko gimnazjaliści. Każdy nauczyciel może je przyznawać wg własnego uznania, jak w HP... Ja też tak chcę!!!

W mojej byłej szkole również był system przyznawania punktów, jako ocenianie zachowania ucznia. I wcale nie jest tak różowo, jak to podała 93asia93. Po pierwsze i najważniejsze, nauczyciel nie daje punktów wg własnego uznania - są ściśle określone zasady punktowania i sytuacje, w których uczeń może dostać punkty i w jakiej ilości. Identycznie jest w sprawie odejmowania punktów. Kolejną różnicą jest to, że każdy uczeń pracuje na swój licznik punktów - w HP był on wspólny dla jednego domu. W Potterze można dostać punkty za wiedzę, aktywność na lekcji, dobrą odpowiedź na zajęciach - system punktowania w polskich szkołach tego nie przewiduje. Jak już wspomniałam, oceniane jest zachowanie, nie wiedza.
Wprawdzie nie jestem pewna w 100%, uważam jednak, że w szkole kuzyna 93asi93 było tak samo. Niemożliwym jest, by szkoła wymyśliła sobie własny system punktowania - w końcu wszystkie szkoły podporządkowane są jednemu organowi, który wszystkim zarządza. Gdyby zaś każda szkoła chciała wymyślać sobie własną punktację, byłby jeden wielki chaos.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac
Wyślij prywatną wiadomość
~Szczota F
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 19-10-2008 14:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Gracz Quidditcha Slytherinu
Punktów: 138
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 19.09.08
Medale:
Brak

Szaty-mundurki Hogwarckie. U mnie w sQl zaproponowano taki projekt na mundurek. Chciałem narysować, ale nie miałem czasu.

Chciałbym mieć takie mundurki w szkole, choć gorąco im pewnie było xD
http://www.TheVampireHistory.blog.onet.pl/ Wyślij prywatną wiadomość
~Aquofila F
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 30-10-2008 13:38
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Gajowy Hogwartu
Punktów: 955
Ostrzeżeń: 0
Postów: 67
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Czytam temat i się dziwię. Mundurki w Hogwarcie były straszne - jak można to nosić xD. No dobrze, na pewno lepsze od mojego, ale... Spódniczka to zUo wcielone xD W życiu bym tego nie ubrała, nawet gdyby mieli mnie wyrzucić ze szkoły ;p Ale nie powiem - kolorki były ładne. Moje mundurki podchodziły pod "zgniło zielony" Aff...
__________________
It wasn't hurt me!
nightmare.wjo.pl Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT