Nowe informacje ujawnione przez J.K. Rowling na portalu Pottermore na temat wszystkich tych elementów magicznego świata, które związane są z Hogwartem.
Hogwart, Hogwart, Pieprza-Wieprzy Hogwart,
Naucz nas choć trochę czegoś!
Czy kto miody z świerzbem ostrym,
Czy kto stary z łbem łysego,
Możesz wypchać nasze głowy
Farszem czegoś ciekawego,
Bo powietrze je wypełnia,
Muchy zdechłe, kurzu wełna.
Naucz nas, co pożyteczne,
Pamięć wzrusz, co ledwie zipie,
My zaś będziem wkuwać wiecznie,
Aż się w próchno mózg rozsypie!
Autorka przygód serii o Harrym Potterze, J.K. Rowling, odwiedziła ostatnio dziecięcy szpital w Morningside, w Szkocji. Pisarka na upamiętnienie tej wizyty namalowała naściennie graffiti mówiące: "Była tu JK Rowling". "Ona naprawdę rozsiewa magię wokół siebie. Jest naturalna i wie jak rozmawiać z młodymi ludźmi. Ona jest świetna. Zrobiła graffiti na ścianie, które jest pewnie warte majątek" - wypowiada się konsultantka psychologii - Dr Jane Morris.
My, fani znamy Rowling przede wszystkim jako pisarkę, więc jesteśmy ciekawi jak wygląda praca, o której mowa, niestety nie ma żadnych zdjęć z tego wydarzenia jakim jest jej wizyta w wymienionym szpitalu.
Zródło: www.snitchseeker.com
Napisane przez Tonks2812
dnia 22 February 2009 15:46
Dom:Ravenclaw Ranga: Książe Półkrwi Punktów: 2120 Ostrzeżeń: 0 Komentarzy: 277 Data rejestracji: 24.01.09 Medale: Brak
Szkoda, że nie można zobaczyć, jak wygląda to graffiti. ;/ Jestem bardzo ciekawa.
Może nie jest tylko dobra pisarką, ale też potrafi ładnie malować. ;p
Miło z jej strony, że odwiedziła ten szpital. I do tego zostawiła po sobie taką znaczącą pamiątkę.
Mam nadzieję, że odwiedzi jeszcze wiele szpitali i uszczęśliwi wiele dzieci. ;d
Rekord OnLine: 8234 Data rekordu:
24 May 2026 18:30
"Hogsmeade.pl" is in no way affiliated with the copyright owners of "Harry Potter", including J.K. Rowling, Warner Bros., Bloomsbury, Scholastic and Media Rodzina.