Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Nawigacja
Ankieta
Gdybyś był(a) nauczycielem w Hogwarcie, to jakiego przedmiotu byś uczył(a)? (aut. Bochenek89)





















Musisz się zalogować, aby móc zagłosować.
Ostatnie artykuły
» Przedmioty magiczne,...
» PotterCon subiektywn...
» Czarodziej nie wielb...
» Koty
» HP i Kamień Filozofi...
Losowy cytat
Brzuch Slughorna
Brzuch Slughorna
Kiedy doszli do przedziału C, spostrzegli od razu, że nie byli jedynymi zaproszonymi gośćmi, choć sądząc po entuzjastycznym powitaniu profesora Slughorna, to Harry był gościem najbardziej oczekiwanym.
- Harry, mój chłopcze! - Slughorn zerwał się z miejsca na jego widok, tak że wielki, pokryty aksamitem brzuch profesora zdawał się wypełniać pozostałą wolną przestrzeń przedziału.

Puls Hogsmeade
HogsmeadeAhoj!
Z okazji
Dnia Dziecka, Redakcja przyszykowała dla Was wyjątkowy prezent- niespodziankę!
Od dziś ponownie reaktywujemy czasopismo Hogsmeade, które odrodziło się pod nazwą
Puls Hogsmeade.
Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, zawartość miesięcznika jest bogata i obejmuje działy: książka, film, muzyka, rozrywka, integracja Hogsmeade, świat wokół nas, anime i manga! Jest w czym wybierać!
Pierwszy numer już gotowy, łapcie i czytajcie.

Spis treści:

Polskie społeczeństwo 20 lat po usunięciu "żelaznej kurtyny"
Rzecz o stereotypach. Jak widzą nas inni? Stereotyp Polaka;
Czy jesteśmy uzależnieni od Internetu?;
Masowe zaćmienie umysłów, czyli Meyer wypuszcza wampiry;
Dlaczego związek Edwarda i Belli jest toksyczny? I jaki wzór miłości daje najmłodszym saga Zmierzch?;
Igrzyska Śmierci Suzanne Collins;
Spotkania z ciekawymi ludźmi: wióra.;
Przegląd mody nicków wśród użytkowników;
Muse- Showbiz i Origin of Symmetry;
Happysad - Mów mi dobrze;
Durarara!!;
10 najlepszych postaci anime;
Serial godny polecenia... Kości!;
O tym co leśny skrzat spotkał w lesie - I część

Miłej lektury!

Edit: Z przyjemnością informuję, że pierwszy numer Waszego nowego "najulubieńszego" pisma już ma swoje stałe miejsce na stronie. To i kolejne wydania znajdować się będą w tym dziale.

Zródło: Redakcja/news dodany 01.06.2010
Komentarze
~malfoj_sam_segz F
Dodano dnia 01 June 2010 23:39
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 456
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak
Zasypujecie nas coraz to nowymi świetnymi rzeczami, albo przywracacie stare. Dużo słyszałam o tej gazetce, i jutro tylko po przyjściu ze szkoły biorę się za nią. Pierwsze co mam zamiar przeczytam, to wszystko co zostało napisane o Igrzyskach Śmierci, bo to najlepsza książka, jaką ostatnio czytałam.
EDIT: Co mam zrobić, żeby udało mi się otworzyć tą gazetkę, skoro wyskakuje mi jakieś powiadomienie odnośnie Adobe Readera ? :< Czy nie mam szans na przeczytanie pisma?

Redakcja: ściągnij najnowszą wersję http://get.adobe....

EDIT: dobra, działa. Zamiast pisać 5 komentarzy, edytuję ten. Tą gazetkę postanowiłam czytać po parę artykułów dziennie, czy jakoś tak, by zwykle robię tak ze zwykłą gazetą. Jak narazie mam za sobą ten Milli o stereotypach i wióry o modzie na nicki. Jeśli lepsza jest równie dobra lub lepsza, to macie być z czego dumni : D

LS: Tekst o stereotypach pisałam ja, nie Milla ; P

Z całego serca przepraszam ! Coś mi się tam ubzdurało, że to ona, i zapewne pomyliłam z artykułem 1 < :
!mundzioch F
Dodano dnia 01 June 2010 23:54
VIP
Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 376
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 17
Data rejestracji: 01.06.10
Medale:
Brak
Artykuły o sadze "Zmierzch" rewelacyjne - w końcu jakieś zdrowe podejście do tematu. Ogólnie ciekawa koncepcja - nigdy wcześniej nie czytałem "Pulsu Hogsmeade", acz pierwsze wrażenie odniosłem na tyle pozytywne, że chętnie poczytam następne numery ! Winszuję !
!Fantazja F
Dodano dnia 02 June 2010 00:59
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9813
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 304
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Medal
Jejejeeej! ;D

Okej, do rzeczy. ;d
Długie toto trochę, to i owszem, moje oczy nie będą zbyt zadowolone, ale ja chyba tak, gdyż przeglądnęłam z grubsza, co, jak i gdzie w tej gazetce i jak na razie mi się podoba.

Konstruktywniejszy komentarz sklecę, jak bardziej zagłębię się w treść.
~Arya F
Dodano dnia 02 June 2010 08:04
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Uzdrowiciel
Punktów: 2442
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 93
Data rejestracji: 02.04.10
Medale:
Brak
Tyle słyszałam o starej gazetce hogs i żałowałam, że nie było mnie tutaj za jej czasów. Teraz spełniły się moje marzenia i mogę poczytać najświeższe wydania "Pulsu Hogsmeade". Dziekuję bardzo : ]
!Tonks2812 F
Dodano dnia 02 June 2010 14:18
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Dziedzic Ravenclaw
Punktów: 6047
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 112
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal
Naprawdę się napracowaliście ^^ Z tego co na razie udało mi się przeczytać, moje największe uznanie zdobył artykuł Lady Snape na temat sagi "Zmierzchu" ;D Tekst był bardzo, bardzo zabawny i utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam kończąc na 1 tomie. Jednak sam artykuł polecam wszystkim. Natomiast co do listy bohaterów z anime Dogmy i Ballaczki, to nie rozumiem czemu w rankingu na temat bohaterów anime nie ma ich "zdjęć" (nie wiedziałam jak to nazwać ;p). W końcu oprócz charakterów oceniany był też wygląd. Ale co do całości, to jestem pod wrażeniem Oczko
~Peepsyble F
Dodano dnia 02 June 2010 15:11
Użytkownik
Awatar

Dom: Hufflepuff
Ranga: Dziedzic Hufflepuff
Punktów: 6158
Ostrzeżeń: 2
Komentarzy: 483
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak
Kocham Was. ;} Uwielbiałam poprzednie pismo, nie raz żałowałam, że się skończyło jego wydawanie i tym jestem zachwycona. Już biorę się do czytania i jestem naprawdę wdzięczna.

Edit.
Kocham Was jeszcze bardziej. Muse! <3
^Lady Holmes F
Dodano dnia 02 June 2010 15:59
Administrator
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 29123
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 497
Data rejestracji: 21.11.09
Medale:
Brak
No no no... Ten numer był świetny - najbardziej zaciekawił mnie artykuły o Zmierzchu. Przy tym pierwszym aż uśmiech na twarz sam wchodził. Jednakże pozostałe też były niczego sobie.
Czekam na następny numer.
!Milka F
Dodano dnia 02 June 2010 16:02
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9487
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 583
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak
A mi najbardziej podobał się artykuł o stereotypach, bo ma dużo ciekawych i istotnych [z punktu widzenia Polaków] informacji. Oczko
~Perfect Skaholic StrideR F
Dodano dnia 02 June 2010 16:51
Użytkownik
Awatar

Dom: Bezdomny
Ranga: Więzień Azkabanu
Punktów: -133
Ostrzeżeń: 3
Komentarzy: 10
Data rejestracji: 04.02.09
Medale:
Brak
"Spotkania z ciekawymi ludźmi:wióra" made my day. Tyle lolkontentu w jednym zinie dawno nie widziałem. Nie ma to jak dobrze się pośmiać przed nadchodzącą sesją. ;c
~malfoj_sam_segz F
Dodano dnia 03 June 2010 10:31
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Wybraniec
Punktów: 9603
Ostrzeżeń: 1
Komentarzy: 456
Data rejestracji: 27.07.09
Medale:
Brak
A nie myśleliście, żeby utworzyć jakiś nazwijmy to "podpunkt" w menu na stronie głównej,żeby później, jak zaniknie ten news, każdy ciekawy mógł znaleźć odnośnik do tego numeru ? Myślę, że nieźle by to funckjonowało, a jeszcze jak będą kolejne numery < :
!Lady Snape F
Dodano dnia 03 June 2010 10:35
VIP
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Lord
Punktów: 25964
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 360
Data rejestracji: 08.08.08
Medale:
Medal Medal
A nie myśleliście, żeby utworzyć jakiś nazwijmy to "podpunkt" w menu na stronie głównej,żeby później, jak zaniknie ten news, każdy ciekawy mógł znaleźć odnośnik do tego numeru ?

Myślimy, myślimy. W pierwotnym założeniu pierwszy numer od razu miał pojawić się w formie miniaturki na stronie głównej, jednak przeszkodziły nam w tym drobne problemy techniczne. Gdy tylko się z nimi uporamy, pismo pojawi się w widocznym miejscu na stronie.
~thoughtful F
Dodano dnia 03 June 2010 17:17
Użytkownik
Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Zdobywca Kamienia Filozoficznego
Punktów: 69
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 15
Data rejestracji: 01.06.10
Medale:
Brak
Najbardziej przypadł mi do gustu artykuł o Zmierzchu autorstwa Lady Snape. Nieźle mnie ubawił.
Widzę, że nie tylko ja nie przepadam za idealnym, pięknym Edziem i niezdarną Bellą.
Z niecierpliwością oczekuję kolejnego numeru.
~Aranoisiv F
Dodano dnia 03 June 2010 18:56
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3393
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 236
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Medal
Bardzo mi się to spodobało - i sam pomysł reaktywacji czasopisma, i wykonanie.
Przeczytałam na razie kilka fragmentów i jestem mile zaskoczona. Wszystko jest dopracowane, ciekawe, zaryzykowałabym wręcz stwierdzenie, że lepsze niż w wielu "prawdziwych" gazetach (nie porównując już nawet np. z Bravo).
Pozostaje mi mieć nadzieję, że z kolejnymi numerami nie będzie gorzej ;D
!leea F
Dodano dnia 05 June 2010 20:24
VIP
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 11463
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 329
Data rejestracji: 30.01.10
Medale:
Medal
No tak - dopiero teraz przeczytałam cały, bo ku memu zaskoczeniu jest naprawdę obszerny ( ale w tym przypadku to plus ). Najbardziej chyba, podobał mi się artykuł o "Zmierzchu" - naprawdę wciągający, napisany lekko, z humorem, aż trudno się oderwać ^^ Poza tym Przegląd mody nicków wśród użytkowników - świetny pomysł. Mam nadzieję, że przyszły numer będzie równie dobry - czekam niecierpliwie ; )
~aneri F
Dodano dnia 08 June 2010 16:27
Użytkownik
Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Zwycięzca TT
Punktów: 289
Ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 2
Data rejestracji: 02.02.10
Medale:
Brak
A mnie się niestety nie otwiera, a szkoda, bo chętnie bym przeczytałaś. Wnioskując z tytułów artykułów wykonaliście niezłą robotę.
Oceny

Wybitny Wybitny 100% [1 głos]
Powyżej oczekiwań Powyżej oczekiwań 0% [Brak oceny]
Zadowalający Zadowalający 0% [Brak oceny]
Nędzny Nędzny 0% [Brak oceny]
Okropny Okropny 0% [Brak oceny]
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Bou F 05-06-2026 19:33

Wiem wiem, to tak jakby# zobaczyła ducha raven xD
^raven F 04-06-2026 12:22

Duch Zszokowany
~Grande Rodent F 20-05-2026 13:50

No, szkoda, pamiętam, że może te z 10 lat temu czasem wchodziłem tu po szkole coś poczytać, ale konta wtedy nie miałem
~Bou F 17-05-2026 20:25

Ponad 10 lat temu to tu było super, żałuję że zniknęłam
~Bou F 17-05-2026 20:25

Zaglądałam tu czasem bez logowania, szkoda że strona umarła Smutny
~Grande Rodent F 17-05-2026 19:43

Hejka, ja to konta tyle czasu nie mam, mało kto chyba tu teraz zagląda, ale jest chyba adres na discordzie
~Bou F 15-05-2026 00:20

Hejka, powróciłam z zaświatów po 12 latach, ciekawe czy ktoś tutaj jeszcze mnie pamięta xD
~Grande Rodent F 20-03-2026 12:18

Czy Oscary były oglądnięte w tym roku?
~HariPotaPragneCie F 19-02-2026 01:14

Sowa
^raven F 07-01-2026 12:45

Harry New Year Kotecek Czarodziej
^N F 26-12-2025 08:45

Wesołych Świąt! Serce
~Grande Rodent F 14-09-2025 22:16

Dzięki za linek, kiedyś pewnie wpadnę Oczko
~wolverine F 10-09-2025 11:11

Discord hogsmeade: https://discord.gg
/5dgsr4EwhW
~wolverine F 04-09-2025 19:42

Wiedźma
^raven F 26-08-2025 00:43

True Uh-oh!
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:41

Troszeczke, ale i tak to byl poczatek konca
^raven F 26-08-2025 00:26

Mnie strzykalo juz wtedy, wiec to moglo byc nawet miesiac temu Wredny chociaz kojarzy mi sie, ze wtedy Hogs bylo w nieco jednak lepszej formie Hm...
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:23

Po strzykaniu w kregoslupie wnioskuje, ze nie Uh-oh!
^raven F 26-08-2025 00:20

OMG, to nie było rok temu??!! Cooo
#Ginny Evans F 26-08-2025 00:17

jeszcze 2 lata i bedzie dekada od krakowskiego spotkania, moze z tej okazji uda sie powtorzyc xd

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 60
» Zarejestrowanych: 76,998
» Zbanowanych: 1,629
» Gości online: 1107
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 8234
» Data rekordu:
24 May 2026 18:30