Hogsmeade.pl na Facebook
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska
Strona GłównaNowościArtykułyForumChatGaleriaFAQDownloadCytatyLinkiSzukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło!
Shoutbox
Musisz się zalogować, aby móc dodać wiadomość.

~Grande Rodent F 11-03-2024 02:09

Na razie oscary zgodnie z przewidywaniami.
~Grande Rodent F 10-03-2024 22:48

Dzisiaj Oscary będą oglądane...
~Anna Potter F 23-02-2024 01:49

Witajcie.
~raven F 12-02-2024 19:06

Kotecek
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:46

Papa
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

myślałam, ze zniknęła na amen
~ulka_black_potter F 30-01-2024 19:45

o, strona jednak ożyła
^N F 29-01-2024 17:11

Uszanowanko
~HariPotaPragneCie F 25-11-2023 14:51

Wiedźma
~Miona F 23-11-2023 00:28

Czarodziej Czarodziej Czarodziej
#Ginny Evans F 22-11-2023 22:07

Duch Duch Duch
~raven F 21-11-2023 20:22

~Miona F 25-10-2023 14:12

hej Uśmiech
#Ginny Evans F 19-10-2023 21:32

Sowa
~TheWarsaw1920 F 24-08-2023 23:06

Duch Duch Duch
~raven F 20-08-2023 23:01

Doszly mnie sluchy, ze sa czarodzieje, ktorzy chcieliby sie wprowadzic do Hogsmeade, a magiczne bariery to uniemozliwiaja. W takiej sytuacji prosze o maila na adres widoczny w moim profilu Uśmiech
^N F 11-08-2023 19:19

Słoneczko
~HariPotaPragneCie F 12-07-2023 20:52

Sowa
#Ginny Evans F 11-06-2023 20:41

hejka hogs! Słoneczko
~Anna Potter F 15-05-2023 03:24

i gościnny naród o czym często nie zdajemy sobie sprawy mówiąc o sobie jak najgorsze rzeczy.

Aktualnie online
Hogsmeade wita:
orehu
jako najnowszego użytkownika!

» Administratorów: 8
» Specjalnych: 61
» Zarejestrowanych: 77,002
» Zbanowanych: 1,625
» Gości online: 312
» Użytkowników online: 0

Brak użytkowników online

» Rekord OnLine: 3086
» Data rekordu:
25 June 2012 15:59
Zobacz temat
Harry Potter - Hogsmeade, Twoja Magiczna Wioska :: Forum
» Twórczość Fanów
»» Kącik kreatywności
»»» [M] Telefon
Drukuj temat · [M] Telefon
~Ginny0004 F
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 17:30
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Redaktor Proroka
Punktów: 1083
Ostrzeżeń: 3
Postów: 463
Data rejestracji: 08.03.10
Medale:
Brak

Po wielu poprawkach zdecydowałam się wstawić "to" do kącika kreatywności. Liczę się z tym, że mój tekst może być określony jako tzw. gniot. Jednak jest to mój pierwszy tego typu tekst i dlatego postanowiłam poradzić się pewnym osobą. Dziękuje za "odwalenie" czarnej roboty wióra, chyba trzy razy poprawiała mój mierny tekst, a później poradziłam się jeszcze Aranoisiv, która skorygowała jeszcze mój tekst(co prawda tu były już drobniejsze uwagi). Jednak baardzo dziękuje i liczę na opinię. Co dwie głowy to nie jedna. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do tekstu to piszcie, albo jeśli czegoś nie rozumiecie! A! No i jeszcze jedna osoba, dziękuje mojej przyjaciółce, która była inspiracją.
_______________________________________________

Twarz dziewczyny nie wyrażała żadnych emocji. Jej piękne blond włosy wirowały, każdy w inną stronę, szukając ucieczki, jakby chciały odłączyć się od ciała i zaszyć w jakimś spokojnym miejscu. Miała duże błękitne oczy, które wydawały mi się niepokojąco znajome. Panującą dookoła ciszę zagłuszył nadjeżdżający pociąg, a ona wciąż leżała, leżała bezwładnie na torach. Nagle jej oczy powędrowały w moim kierunku - dostrzegłam w nich okropny ból. Pociąg po kolei miażdżył każdą kość, niszczył piękną buzię, a ja stałam i patrzyłam jak sponiewierane ciało wydobywa z siebie ostatnie krzyki. Gdy maszyna odjechała, dziewczyna podniosła się z torów i spojrzała na mnie tak, jakby chciała powiedzieć przepraszam cię. Powoli zaczęłam oddalać się od miejsca zdarzenia, aż nagle przed oczami zobaczyłam swój własny pokój. Okazało się, że to tylko zły sen.
Dryń! Dryń! - obudził mnie dźwięk telefonu. Było bardzo wcześnie. Podbiegłam i odebrałam go czym prędzej:

- Halo?

Słuchawka wypadła mi z ręki i upadła z hukiem na ziemię. Po chwili zrozumiałam, że ona naprawdę umarła, a najgorsze było ciągłe poczucie winy - ja pokazałam jej to głupie przejście przez tory. Nieustanny ból spowodowany śmiercią bliskiej osoby nie dawał mi spokoju przez wiele miesięcy. Próbowałam pogodzić się z tym wydarzeniem i codziennie rano powtarzam te dwa słowa przepraszam cię, w nadziei, że wybaczy mi wszystko co przeze mnie wycierpiała.
__________________
W pogoni za szczęściem...



Moje FF! Komentarze!!!
NOWE z dnia 15.08.!!!
http://hogsmeade....ad_id=3207

A to moje mini-opowiadanie pt. Telefon, proszę o opinie(zależy mi na szczerości):
http://hogsmeade....ad_id=3948

Edytowane przez Fantazja dnia 10-05-2012 00:01
Wyślij prywatną wiadomość
~Maladie F
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 22:12
Użytkownik

Awatar

Dom: Ravenclaw
Ranga: Opiekun Ravenclawu
Punktów: 3691
Ostrzeżeń: 2
Postów: 516
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

Fakt, trochę brutalne, ale i... ciekawe. Intrygujący pomysł, ale jeszcze bardziej interesuje mnie to, co myślała w tej chwili autorka, opisując tak drastyczną scenę?
__________________
Gdybyśmy cofnęli czas i naprawili wszystkie błędy, to czy świat nie byłby sztucznie idealny?

- Czy ty naprawdę jeszcze się nie zorientowałeś, że nienawidzę, gdy odpowiadasz pytaniem na pytanie?
- Naprawdę?


hogsmeade.pl/images/other/kkbh.jpg
Wyślij prywatną wiadomość
~alice_in_wonderland F
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 22:18
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1102
Ostrzeżeń: 1
Postów: 355
Data rejestracji: 13.12.09
Medale:
Brak

Co dwie głowy to nie jedna.

Co trzy głowy to nie jedna ;D.
Rzeczywiście, trzy głowy dały radę. Jak na mój gust jest bardzo fajnie. Mówiłam, że nie powiem nic mądrego (moja nowa wymówka). Nie ma żadnych błędów, niedomówień, niczego, co by mi przeszkodziło w słodzeniu. Jest dobrze.
Edytowane przez alice_in_wonderland dnia 20-08-2010 22:32
Wyślij prywatną wiadomość
*mooll F
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20-08-2010 22:26
Super Owadzik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Śmiertelna Relikwia
Punktów: 10619
Ostrzeżeń: 1
Postów: 1,380
Data rejestracji: 28.09.09
Medale:
Brak

Tak to przeczytałam i pomyślałam - nie wiem dlaczego - że napisałaś specjalnie coś brutalnego, dla samego pisania. Może jakoś ten styl mi przeszkodził. A może to, że zawsze wydaje mi się, że o takich rzeczach pisze się w dość specyficzny sposób... Sama nie wiem, mogę się mylić. Wrażenie jednak pozostaje.

I to "Dryń! Dryń!" - no to mnie zabiło. Jakoś mnie wybiło z tej atmosfery, bo kiedy używamy wyrazów onomatopeicznych - staje się to wszystko bardziej groteskowe, jak dzieci, które naśladują krówkę, pociąg, huk wystrzału (pif-paf) i taki telefon... Tak czy inaczej nie było to klimatycznie.

A końcówki nie za bardzo zrozumiałam. Dziewczyna umarła, leżała na torach (nie wiemy czemu). Początkowo myślałam, że jakieś samobójstwo, czy coś. Ale potem ten tekst, ze pokazałaś jej to przejście, więc tak, jakby to był wypadek i teraz to już się poirytowałam tym, ze nie mogę "zczaić". No i rozeszło się po kościach.

Brutalne. Hm, powtórzyłam to, co inni. I nawet nie krwawe, czy przerażające. Zero agresji, emocji (bo ich nie widać. Tylko opisujesz, że przepraszasz, ale tak naprawdę, to wyrażenie ich jako takie nie miało miejsca).

Byłabym rada za wyjaśnienie tych nieścisłości. ^^

Pozdrawiam,
mooll

PS. Weny!
__________________
Kiedy kobieta nie ma racji, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to natychmiast ją przeprosić.


Oscar Wilde


* * *

Mol pisze swój Fick: James Potter - Ostatnia Szansa [35/?]
http://hogsmeade....ad_id=2444
Wspieraj artystów pisarzy - dobrowolne datki w postaci komentarzy są bardzo pożądane.
Wyślij prywatną wiadomość
~LilyPotter F
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 15-10-2010 18:00
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Horkruks
Punktów: 7311
Ostrzeżeń: 0
Postów: 622
Data rejestracji: 21.05.10
Medale:
Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal Medal

Świetne. Bardzo mnie zaintrygowało. W pewien sposób... brutalne, ale naprawdę mi się podoba. Ten dzwonek telefonu trochę mnie wybił z atmosfery, ale zakończenie po prostu... nie wiem co powiedzieć. Naprawdę.
No i jeszcze coś wytknę. Nie pasuje tam mi "Buzia". Twarz by to lepiej wyrażała
__________________
49.media.tumblr.com/d21688665e2fdd453d7ed9f23c58fc7c/tumblr_napa2wpA7m1t15wswo1_400.gif

Edytowane przez LilyPotter dnia 15-10-2010 18:01
Wyślij prywatną wiadomość
~Iraya F
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2010 21:05
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Sługa Czarnego Pana
Punktów: 1130
Ostrzeżeń: 0
Postów: 277
Data rejestracji: 05.03.10
Medale:
Brak

Jak to czytałam to miałam, wrażenie jak to ty byś była tą dziewczyną na torach Uśmiech
Nie wiem czemu..
Owszem brutalne, ale i za razem wzruszająco piękne..
Nie mogę też powiedzieć, że było takie brutalne, że aż w nogach masz 'watę' bo to tylko tyle było tej brutalności
jej oczy powędrowały w moim kierunku - dostrzegłam w nich okropny ból. Pociąg po kolei miażdżył każdą kość, niszczył piękną buzię, a ja stałam i patrzyłam jak sponiewierane ciało wydobywa z siebie ostatnie krzyki

To do opowiadanie przemawia do każdego z nas, budzi śpiącego olbrzyma w naszej głowie i potrafi doprowadzić do łez.
I tutaj również muszę się zgodzić z mol.

Początkowo myślałam, że jakieś samobójstwo, czy coś. Ale potem ten tekst, ze pokazałaś jej to przejście, więc tak, jakby to był wypadek i teraz to już się poirytowałam tym, ze nie mogę "zczaić

Mam to samo..
I było tak nastrojowo, była taka sielanka i nagle
Dryń! Dryń!

To mi zrobiło siekę w mózgu.
__________________
Ups...
Wyślij prywatną wiadomość
~Esuoh F
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20-11-2010 21:22
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Uczestnik TT
Punktów: 232
Ostrzeżeń: 0
Postów: 41
Data rejestracji: 26.08.08
Medale:
Brak

A mnie Twój styl bardzo się podoba. Gdybym przeczytała coś takiego jako opis książki na pewno chciałabym ją przeczytać. Szkoda, że nie zamieściłaś dłuższego fragmentu, bo mogłabym cos jeszcze wywnioskować. A może to część całości? Cóż, zapowiada się fajnie, może być jeszcze lepiej. Mimo, że jest dość dużo tego typu opowiadań (chodzi mi o klimat grozy, scena rodem z horroru) to ani na chwilę nie odniosłam wrażenia braku orginalności.
__________________
,,Jesetm bogiem"

To kolejny level, w mojej grze, nie waszej...
####### Wyślij prywatną wiadomość
!Delirantka F
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21-11-2010 19:13
VIP

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Mistrz Eliksirów
Punktów: 2914
Ostrzeżeń: 0
Postów: 439
Data rejestracji: 25.08.08
Medale:
Brak

Nie.
Czytam ten tekst drugi raz i ciągle nie wyzwala we mnie żadnych emocji, a chyba powinien? Początek jest jakiś przekombinowany, te piękne, wirujące oczy i duże włosy (czy tam odwrotnie); końcówka z kolei nie do końca pasuje mi do początku, już o wstawce z "dryń-dryniem" nie wspominam.
Wydaje mi się, że tak chciałaś "dopieścić" ten tekst, że go po prostu przekombinowałaś i jak dla mnie brzmi nieco sztucznie i jest wzruszający na siłę (czyli nie jest w ogóle).
Może Twój następny tekst będzie lepszy, wszak człowiek na błędach się uczy; pozdro.
__________________
d'oh

Δ = b² - 4ac

Edytowane przez Delirantka dnia 21-11-2010 19:14
Wyślij prywatną wiadomość
~Miram11 F
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 24-03-2011 21:25
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Pięcioroczniak
Punktów: 313
Ostrzeżeń: 0
Postów: 118
Data rejestracji: 07.03.11
Medale:
Brak

Bardzo ciekawe opowiadanie. Trochę brutalne,ale ma sens i mówi o konkretnym zdarzeniu i o poczuciu winy bohaterki. Gratuluje i pozdrawiam. Wredny
__________________
Od przebiegłości Ślizgonów,
Kretynizmu Puchonów,
I wiedzy o własnej wszechwiedzy Krukonów,
Chroń nas Gryffindorze!!!
Wyślij prywatną wiadomość
~Pani Riddle F
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11-12-2011 16:37
Użytkownik

Awatar

Dom: Slytherin
Ranga: Sklepikarz na Nokturnie
Punktów: 835
Ostrzeżeń: 2
Postów: 421
Data rejestracji: 03.10.11
Medale:
Brak

Dryń! Dryń! - obudził mnie dźwięk telefonu.

zepsuło efekt wtf Mogłabyś zmienić na:
Nagle ze snu zbudził mnie dzwonek telefonu / komórki.

Początkowo myślałam, że jakieś samobójstwo, czy coś. Ale potem ten tekst, ze pokazałaś jej to przejście, więc tak, jakby to był wypadek i teraz to już się poirytowałam tym, ze nie mogę "zczaić


Dokładnie czuje to samo, nie rozumiem o co tu chodzi Uh-oh!

Życzę weny



__________________
Haj Kotecek
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/14/True_Blood_2008_logo.svg/240px-True_Blood_2008_logo.svg.png
Wyślij prywatną wiadomość
~Nikaa F
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29-01-2015 20:44
Użytkownik

Awatar

Dom: Gryffindor
Ranga: Animag Lew
Punktów: 537
Ostrzeżeń: 0
Postów: 142
Data rejestracji: 26.01.15
Medale:
Brak

Podoba mi się sposób pisania. Bardzo dobry opis postaci. Szkoda tylko, że takie krótkie, chociaż...
To " dryń dryń " zepsuło trochę atmosferę ( co zauważyło już kilka osóCool. Bardzo brutalne, ale ciekawy pomysł.
Pisz dalej. Praktyka czyni mistrza. Oczko
Wyślij prywatną wiadomość
Przeskocz do forum:
RIGHT